بازی پرو
0

آموزش پنالتی زدن بازی EA Sports FC 24

پنالتی fc24
بازدید 854

شما در بازی EA Sports FC 24 بارها پشت ضربه پنالتی قرار می‌گیرید و باید به هر شکلی یک پنالتی حساس را در طول روند مسابقه تبدیل به گل کنید. این مطلب به شما کمک می‌کند که در مورد پنالتی‌های جدیدترین نسخه فیفا اطلاعات کسب کنید و راحت‌تر پنالتی خود را وارد دروازه کنید.

پنالتی fc24

آشنا شوید: آموزش ضربه ایستگاهی

قدرت و دقت ضربه:

مکانیک پنالتی طی نسخه‌های فیفا شامل تغییراتی شده؛ حالا انتخاب قدرت، دقت و سپس نشانه‌گیری عناصر اصلی شما برای هر ضربه پنالتی است. در هنگام هر ضربه پنالتی، دایره‌ای روی زمین و در اطراف توپ شکل می‌گیرد و از رنگ قرمز و اندازه بزرگ، به رنگ سبز و اندازه کوچک تغییر شکل می‌دهد. این دایره در واقع نشان‌دهنده دقت ضربه پنالتی شماست و هر اندازه که دایره کوچک‌تر شود، پنالتی شما دقیق‌تر است.

قدرت شوت پنالتی fc24

نشانه گیری برای ضربه:

نشانه‌گیری پنالتی‌ها در بازی مثل شوت زدن است و شما با حرکت آنالوگ چپ می‌توانید مسیر توپ را در جهت‌های مختلف تعیین کنید. اگر دکمه شوت را بیش از حد نگه دارید، ممکن است توپ شما به تیر بخورد یا به بیرون برود. در حال حاضر هیچ راه تضمین‌شده‌ای برای گل کردن ضربات پنالتی فیفا ۲۴ وجود ندارد و اگر دروازه‌بان جهت شوت شما را حدس نزند، توپ وارد دروازه می‌شود. ویژگی‌های Penalties, Shot Power, Finishing و Free Kick Accuracy پنالتی‌زن در احتمال گل شدن پنالتی شما تاثیر مستقیم دارند.

نشانه گیری fc24

چگونه پنالتی بگیریم:

به همان اندازه که احتمال گل شدن ضربه شما به شرط رعایت تکنیک درست، بالاست، احتمال سیو کردن پنالتی حریف، برایتان پایین است؛ اما میتوانید با قرار دادن خود با استفاده از آنالوگ سمت راست دسته، در بهترین موقعیت ممکن، شانس سیو کردن ضربه حریف را افزایش دهید.

زاویه دید شما به عنوان دروازه‌بان با زاویه دید حریف، یکی است؛ پس به نحوه حرکت و قدم برداشتن و  چرخش بدن بازیکن حریف بسیار دقت کنید و هرگز شیرجه آهسته را ترجیح ندهید؛ زیرا با تکنیک ضربه مناسب، شانس سیو کردن با شیرجه آهسته نزدیک به صفر است.

در نهایت باید به یاد داشته باشید که پنالتی، بیشتر از بعد تکنیکی، بخشی روانی است و شناخت مناسب از جنس تصمیمات حریف میتواند بزرگ ترین برگ برنده شما باشد.

نشانه گیری fc24

چه بازیکنانی را برای زدن پنالتی انتخاب کنیم؟

هر بازیکنی در FC 24 دارای قابلیت های متفاوتی است. برخی از بازیکنان مثل هری کین یا بوکایو ساکا از توانایی پنالتی زدن برخوردار هستند. منطقی است برای پنالتی هایی که در جریان بازی به نفع شما گرفته میشود، از این دسته از بازیکنان استفاده کنید.

بازیکنان پنالتی زن fc 24

کلیک کنید: آموزش کامل بازی FIFA 2024

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر