بازی پرو
0

آموزش کامل بازی EA FC 24: تکنیک‌ها و راهنمایی‌های حرفه‌ای برای تسلط بر بازی

fifa 2024
بازدید 71

پس از یک دهه سلطه بلامنازع، بازی EA Sports FC 24 یا همان FIFA 2024 عرضه شد. این بازی همچنان شامل حالت‌های قدیمی است ولی چندین مکانیک جدید به آن اضافه شده‌اند. چه علاقه‌مند به بخش Career Mode باشید یا این‌که دوست داشته باشید در بخش Ultimate Team یا Clubs وقت بگذرانید، این مقاله مخصوص شماست و قصد داریم تا مکانیک‌های جدید و مهم بازی را بررسی کنیم.

مطالعه کنید: بهترین بازی‌های PS4 طبق آمار جهانی

Controlled Sprint چیست

در یکی از مهم‌ترین مکانیزم‌های جدید اضافه‌شده به بازی، مکانیک Controlled Sprint است. شما با Controlled Sprint می‌توانید با سرعت بالا حرکت کنید ولی کنترل بیشتری روی توپ داشته باشید. این مکانیک به شما اجازه می‌دهد تا با بازیکنان چابک، به راحتی مدافعان را فریب دهید و گل بزنید.

شما برای انجام Controlled Sprint باید دکمه R1 را روی کنترلر پلی استیشن (یا RB روی کنترلر اکس باکس) نگه دارید تا بازیکن شما این مکانیک را اجرا کند. همچنین فراموش نکنید که برخی از PlayStyleها عملکرد بازیکن شما را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند و باعث آسان‌تر شدن کار شما می‌شوند. آیا نام PlayStyle ها برای اولین بار به گوش شما خورده؟ در بخش بعدی به آن‌ها می‌پردازیم.

برای مطلعه دقیق آموزش بازی FIFA 2024 کلیک کنید.

 

fifa 2024

از دست نده: کامل‌ترین لیست رمزهای بازی GTA 5

PlayStyleها

بازی EA Sports FC 24 رویکرد تازه‌ای را نسبت به شناسایی بازیکنان فوتبال در پیش گرفته است. PlayStyle ها در واقع خصوصیات و مهارت‌های خاصی هستند که بازیکنان شاخص و نسبتا شناخته‌شده دنیا در اختیار خود دارند. همچنین درجه بالاتری از این خصوصیات به نام PlayStyle+ وجود دارد که فقط مختص بازیکنان درجه یک دنیاست و نسبت به پلی استایل‌های معمولی، شامل قدرت بیشتری می‌شوند. بهتر است PlayStyleهای این بازی را با هم بررسی کنیم.

Acrobatic ارتقای دقت ضربات روی هوا
Aerial بهبود پرش
Anticipateبالا‌تر رفتن درصد موفقیت تکل‌های ایستاده
Block تقویت قدرت بلاک توپ
Bruiser توانایی فیزیکی بالاتر در دفاع
Chip Shot بهبود ضربات چیپ
Cross Claimer عملکرد بهتر دروازه‌بان در سانترها
Dead Ball بهبود ضربات ایستگاهی
Far Thro توانایی پرتاب بلند توپ توسط دروازه‌بان
Finesse Shot تقویت شوت‌‌های بغل پا
First Touch دریبل و لمس اولیه بهتر توسط بازیکن
Incisive Pass تقویت قدرت و دقت پاس‌ها
Intercept بهبود قطع توپ توسط بازیکن
Far Reach بهبود در گرفتن شوت‌های بیرون محوطه جریمه
Flair بهبود سرعت و دقت پاس‌های نمایشی
Footwork توانایی دفع توپ توسط پا
Jockey بهبود عملکرد با مکانیک Jockey
Long Ball Pass بالا رفتن دقت سانترها و پاس‌های بلند
Long Throw توانایی پرتاب بلند توپ در موقعیت اوت
Pinged Pass پاس سریع و دقیق
Power Header ضربات سر دقیق و بسیار محکم
Power Shot سریع‌تر شدن پروسه شوت قدرتی
Press Proven بهبود در یارگیری
Quick Reflexes عکس‌العمل سریع‌تر دروازه‌بان
Quick Step سرعت بیشتر با Explosive Sprint
Rapid سرعت بالاتر در دریبل
Relentless بالاتر رفتن استقامت بازیکن
Rush Out دروازه‌بان خروج بهتری انجام می‌دهد
Slide Tackle بهبود تکل‌های روی زمین
Technical بالاتر رفتن سرعت Controlled Sprint بازیکن
Tiki Taka بهبود پاس‌های تک ضرب بازیکن
Trickster اجرای Skill Moveهای بیشتر
Trivela تقویت پاس‌های بیرون پا
Whipped Pass بهبود دقت و سرعت سانترها

Precision Passing چیست

Precision Passing در واقع همان پاس‌کاری دستی قدیمی سری فیفا است، ولی حالا این مکانیک باعث می‌شود تا از فضاهای خالی نهایت بهره را ببرید. Precision Passing سرعت پاس را کم و دقت را بالاتر می‌برد. شما با نگه داشتن دکمه پاس و جهت دادن با آنالوگ چپ، می‌توانید دقت و سرعت این پاس را تنظیم کنید. سه نوع Precision Pass در این بازی وجود دارد. با نگه داشتن دکمه R1 و مثلث (RB و Y) می‌توانید پاس زمینی در عمق بدهید. با نگه داشتن R1 و مربع (RB و X) پاس هوایی می‌دهید و همچنین با نگه داشتن دکمه‌های R1، L2 و مثلث (RB، LT و Y) به پاس خود کات می‌دهید.

مطالعه کنید: بهترین بازی‌های جهان برای گوشی

بخش Career Mode

این بخش از بخش‌های محبوب طرفداران فیفا است و اگر آفلاین بازی می‌کنید، یکی از تجربه‌های جذاب برای شماست. شما در ابتدا باید مربی خودتان را بسازید یا یکی از مربیان دنیا را انتخاب کنید. سپس می‌توانید یکی از تیم‌های واقعی در جهان فوتبال را انتخاب، یا این‌که تیم دلخواه خودتان را ساخته و همچنین Tactical View یا همان استراتژی کلی مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید. حالا تیم شما آماده است و باید با برنامه‌های تمرینی مناسب، استخدام دستیاران و خرید و فروش بازیکنان به ادامه بازی بپردازید.

البته که اصلا نباید از آکادمی باشگاه یا همان Youth Academy غافل شوید. شما در این بخش می‌توانید استعدادیاب‌ها را استخدام کنید و آن‌ها را برای یافتن بازیکنان جوان و آینده‌دار به نقاط مختلف جهان بفرستید. پس از پیدا کردن استعدادها، Overall فعلی و پتانسیل بازیکن نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید بازیکن جوان دلخواه خودتان را جذب کنید.

 

بخش آلتیمیت تیم (Ultimate Team)

بخش آلتیمیت تیم

بخش آلتیمیت تیم پرطرفدارترین بخش سری فیفا به‌شمار می‌رود. شما در این بخش در ابتدا یک تیم را از صفر می‌سازید و باید با دیگر بازیکنان رقابت کنید. در ابتدا به شما چند پک (Pack) از بازیکنان نسبتا ضعیف داده می‌شود و شما با باز کردن پک‌ها می‌توانید ترکیب اولیه خود را ساخته و آرام آرام تیم درجه چندمی خودتان را تبدیل به یک تیم با بازیکنان معروف زمان حال و گذشته کنید.

چیدن ترکیب در آلتیمیت تیم مستلزم دانستن عنصری به نام شیمی یا Chemistry است. شیمی در این نسخه شامل تغییراتی شده و به‌طور خلاصه باید سعی کنید تا بازیکنانی که ملیت و لیگ مشابهی دارند را در تیم خود قرار دهید تا شیمی بازیکنان بالاتر برود و عملکرد بهتری در زمین داشته باشند.

 

بخش آلتیمیت تیم شامل چندین حالت برای بازی کردن است. بخش Squad Battles در برابر هوش مصنوعی است و شما صرفا با بردن تیم‌های مختلف در این بخش، رنک خود را بالا می‌برید و در ازای آن پک دریافت می‌کنید. در بخش Friendlies شما به‌صورت دوستانه و بدون هیچ محدودیت و عقوبتی به‌صورت آنلاین با دیگران بازی می‌کنید. در بخش Rivals شما هر هفته باید چندین بازی را با دیگر بازیکنان انجام دهید و با ارتقای Division، پک‌ها و جوایز مختلفی دریافت کنید. مهم‌ترین بخش بازی Champions نام دارد. شما با استفاده از امتیازهای دریافت شده در بخش Rivals به این قسمت وارد می‌شوید و باید پلی آف (Playoff) انجام دهید که شامل ۱۰ بازی است. با بردن حداقل سه بازی از این قسمت، وارد رقابت‌های اصلی Champions می‌شوید و با انجام ۲۰ بازی، بهترین عملکرد را در برابر حریفان قدرتمند از خود نشان دهید و جوایز ارزشمندی دریافت کنید.

از دست ندهید: لیست بهترین بازی‌های PS5

یکی از ویژگی‌های جدید و مهم نسخه جدید آلتیمیت تیم، اضافه شدن بخش Evo است. شما در این بخش می‌توانید بازیکن خود را به یک بازیکن Evo تغییر دهید و با انجام چندین ماموریت مختلف، به قدرت او اضافه کنید. همچنین در این نسخه بازیکنان زن هم در کنار مردان به تیم‌ها اضافه شده‌اند و می‌توانید از آن‌ها هم در این بخش بهره ببرید.

آموزش فیفا 2024

بخش Clubs

شما در این بخش یک بازیکن را به‌شکل کامل شخصی‌سازی می‌کنید و به همراه دوستان خود و یا بازیکنان دیگر بازی، در قالب بازیکن خودتان درون یک تیم با پست مشخص قرار می‌گیرید و باید با همکاری دیگر بازیکنان، در برابر تیم‌های دیگر برنده شوید و به دیویژن‌های (Division) بالاتر بروید.

پس از ورود به این بخش، باید مواردی مثل نام، شماره پیراهن، ظاهر، وزن، قد و پست خود را مشخص کنید. بعد از این بخش، باید پلی استایل و ویژگی‌های بازیکن خود را انتخاب کنید. شما با بازی کردن بخش Clubs اسکیل پوینت (Skillpoint) دریافت می‌کنید؛ شما می‌توانید از این امتیازها در Skill Tree استفاده کرده و قدرت بازیکن خود را بهبود دهید.

 

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر