بازی پرو
0

بهترین آموزش ضربه ایستگاهی بازی EA FC24

ضربه ایستگاهی بازی fifa
بازدید 51

سیستم ضربه آزاد EA Sports FC 24 حالا دقیق‌تر از همیشه شده و نیازمند دانش و تجربه در شناخت زوایای مختلف برای گل‌زنی است. البته اگر چندین مورد مهم را به‌خوبی به‌یاد بسپارید، در سریع‌ترین زمان ممکن قادر به یادگیری ضربه‌های ایستگاهی این بازی هستید. ما در این مطلب قصد داریم تا این نکات مهم را به‌شما آموزش دهیم.

بازیکنان فیفا

آشنا شوید: آموزش پنالتی

انتخاب فرد درست برای انجام ضربه ایستگاهی، قطعا اولویت اول شما برای این ضربات است. مثلا شما قاعدتا هنگامی که در دقیقه ۹۰ با یک گل از حریف عقب هستید، از بازیکنانی نظیر جسی لینگارد استفاده نمی‌کنید و بلافاصله بازیکنی با مهارتی نزدیک به رونالدو یا دیوید بکام را پشت توپ قرار می‌دهید.

وقتی شما قصد دارید که بازیکن را برای ضربه ایستگاهی انتخاب کنید، سه ویژگی بازیکنان شامل Free Kick Accuracy، Shot Power و Curve در کنار نام بازیکن نقش می‌بندند و هر سه این مشخصه‌ها اهمیت بالایی دارند. وقتی شما فرد مناسب را انتخاب کردید، زمان ضربه زدن به توپ و گل کردن آن است.

برای گل کردن توپ، شما باید بهترین تعادل ممکن بین کات و قدرت توپ برقرار کنید و آن را در یکی از گوشه‌‌های بالای دروازه قرار دهید. شما باید نوار مخصوص قدرت شوت را حداکثر تا ۳ نوار کامل پر کنید. البته که فاصله شما تا دروازه به این مقدار، وابستگی مستقیم دارد. محل قرار گرفتن نشانه شما باید کمی با گوشه دیوار دفاعی فاصله داشته باشد.

ضربه ایستگاهی با فاصله نزدیک

ضربه ایستگاهی با فاصله نزدیک

شما باید نوار قدرت شوت را حدود سه نوار کامل تنظیم کنید. همچنین کات توپ نقش مهمی در گل شدن توپ دارد و اگر به خوبی آن را تنظیم نکنید، ناکام می‌مانید. بازیکنی را پشت توپ بگذارید که شامل پلی استایل‌ Dead Ball است و این پلی استایل (Playstyle) به شما کمک می‌کند تا مسیر توپ را به‌خوبی مشاهده و سپس ضربه ایستگاهی را بزنید. تمرکز اصلی خودتان را روی عبور توپ از دیوار دفاعی قرار دهید.

ضربه ایستگاهی با فاصله متوسط

ضربه ایستگاهی با فاصله متوسط

شما در این ضربات باید بین ۳.۲ تا ۳.۵ نوار قدرت پر کنید. پس از پر کردن نوار، آنالوگ را به جهت مورد نظر حرکت دهید تا کات بگیرد.

ضربه ایستگاهی با فاصله دور

ضربه ایستگاهی با فاصله دور

ضربات ایستگاهی با فاصله دور به شدت ریسکی هستند و دروازه‌بان زمان زیادی برای عکس‌العمل در اختیار دارد. شما باید نوار قدرت را بین ۳.۵ تا ۳.۹ تنظیم کنید و مواظب باشید که آن را بیشتر از این مقدار بالاتر نبرید. در این فاصله حتی کوچک‌ترین اشتباه هم دست شما را خالی می‌گذارد. اگر قدرت شوت بازیکن شما بالاتر از ۹۰ است، نوار را تا مقدار ۳.۶ نوار پر کنید و همچنین اگر قدرت شوت او کم‌تر است، هدف خود را روی ۳.۹ مقدار از نوار قدرت بگذارید.

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر